מה עושים כשאתר האינטרנט שלנו דורש תיקון?

היום, אין כמעט עסקים שלא מחזיקים אתר אינטרנט, אפילו אם זה מהסיבה הבסיסית שהיא: אם אתם לא שם – לא יודעים עליכם וכשגולשים רואים שיש אתר בעל כתובת אינטרנט (URL) קריא והאתר מכיל תכנים אקטואלים ורלוונטים, זה נותן להם הרגשה של בטחון לגבי העסק – אפילו אם אין בניהם הכרות ראשונית.

בשביל לתקן אתר אינטרנט צריך קודם כל לאפיין את הבעיה. כדאי מאוד לעשות צילומי מסך של הבעיה ולהעתיק את את כותבת הדף (URL) וזאת על מנת להקל על מפתח האתרים לאתר את הבעיה. מעבר לכך יזדקק מפתח האתרים/ מתכנת האתר לפרטי גישה למערכת הניהול (היכן שעורכים את האתר) ולשרת עליו מאוחסנים הקבצים (חברת האחסון) וזה אומר לרוב:
1. כתובת אינטנרט או כתובת IP
2. שם משתמש
3. סיסמא

מה קרה לאתר שלי?

יש חשיבות גבוהה לקוד בו בנוי האתר

רוב האתרים בעולם נתמכים ע”י שפת תכנות שנקראת PHP שהיא שפה “מודרנית” יחסית לשפות אחרות. מה זה אומר מודרנית?! זה אומר שהשפה הזאת התפתחה “על הגב” של שפות תכנות ותיקות ומורכבות יותר ובפשטות – לעשות את עבודת התכנות קלה יותר להבנה ולפיתוח, מה שמושך גם יותר מתכנתים לנושא. לאתרים שנבנו לפני שנת 2000 יש סיכוי גבוה להיות בשפה בסיסית (ASP/ .net) יותר שגם תעלה יותר לתקן או לבנות בה אלמנטים חדשים אם ידרש.

ככל שמתרבה הצורך, כך מתרבה גם המעורבות

להבנה שאתר אינטרנט זה דבר חשוב הגיעו כבר בעלי עסקים רבים והקימו עבורם אתר במגוון של דרכים. ל”מגוון” תהיה השפעה על ניהול האתר והשימוש בו ככלי שיווקי ובשביל לעשות את הדברים יותר ברורים, נחלק את האתרים לשניים: קוד סגור וקוד פתוח.

אתר קוד סגור

אתרים מהסוג הנ”ל נוצרו כדי ליצור מערכת ניהול נוחה עבור בעלי אתרים שאין להם את הידע הטכנולוגי לנהל אתר.

באתרי קוד סגור אי אפשר לקחת את קבצי האתר למקום/שרת אחר!

הקבצים הללו לא יעבדו עקב חוסר התאמה בקוד ואינם שווים דבר עבורכם ולמפתחים כמונו אין אפשרות לעבוד איתם.

אתרי קוד סגור מן הסתם אמורים להיות זולים יותר לאחזקה גם מהסיבה שהם תופסים פחות מקום אחסון (מערכת אחת לכל האתרים) וגם בגלל המיגבלות. WIX הוא דוגמא למערכת של בניית אתרים בקוד סגור.

האם אני יכול להעביר את האתר שלי לשרת אחר?
מה הקשר בין הציפור לקוד הפתוח?

אתר קוד פתוח

השימוש באתרים עם קוד פתוח מאפשר למפתחי אינטרנט ומתכנתים לייצר סוג של מניפולציה על האתר ובכך לגרום לו להתאים לצרכינו במידה המירבית. הדבר נכון לא רק לגבי אתרים אלא לכל מוצר/תוכנה בעלי קוד פתוח וזו גם הסיבה לפופולריות של תוכנות עם קוד פתוח (WordPress, Magento ועוד).

ערך נוסף הינו התוספים אותם ניתן ל”התקין” על האתר ובכך לגרום לו לעשות פעולות נוספות או שינוי בתכונות שבאות עם האתר כברירת מחדל.

נגישות באתרי אינטרנט

תכונה חדשה שנוספה לאחרונה הינה הנגשת אתרי אינטרנט לבעלי מוגבלויות ראיה. בדיוק כמו שצריך לדאוג שלאנשים בכסאות גלגלים תהיה דרך נוחה לעלות לאוטובוס ולחרשים כיתוביות בסרטים וטלויזיה – האינטרנט דואג לאנשים עם מגבלות בראיה.

ההנגשה של אתרי אינטרנט מאפשרת להגדיל ולהקטין פונטים, לשנות צבעים וניגודיות של אתרים ובכללית מפשטת את הויזואליה של האתר. הרעיון הכללי הוא לאפשר קריאה נוחה עד כמה שאפשר לבעלי אותם מוגבלויות ואי לכך הפכה גם לדרישה של מנועי החיפוש. לרוב ניתן להוסיף לאתר תוסף שיתן לו את התכונות הללו ובדרך כלל נראה כך –

מחפשים מישהו אמין שיתקן עבורכם את האתר?

ב Web-Garage אנחנו מתמחים בתיקון של אתרי אינטרנט מכל הסוגים ובעיקר תיקון של אתרי וורדפרס על תוספיהם. גם אם זה תיקון קטן או כל בעיה שלא הצלחתם לפתור – אנחנו שם בשבילכם! 

לבנייה או תיקון של אתר וורדפרס צרו קשר

הבנייה של עשרות רבות של אתרי וורדפרס בעברית ובאנגלית ושימוש באין ספור תוספים לאורך השנים, נתנה בידינו את הכלים לביצוע היעיל ביותר להקמת אתר וורדפרס. צרו קשר עוד היום ונעשה את כל שביכולתנו לעזור.

  • שם:
  • אימייל:
  • טלפון:
  • כתובת אתר/דף: